This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Autor Wątek: Międzynarodowe Dni Akwarystyki.  (Przeczytany 53 razy)

SylwesterB

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Międzynarodowe Dni Akwarystyki.
« dnia: Maja 24, 2019, 02:25:09 am »
Międzynarodowe Dni Akwarystyki to jedno z kluczowych wydarzeń akwarystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, które każdego roku odbywa się w trakcie Dni SGGW na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Jednym z głównych patronów medialnym wydarzenia był w tym roku portal Akwa-Mania. Tutaj informacja o tym wydarzeniu. https://akwa-mania.mud.pl/events/polish-international-aquarium-show/

Kolejnym patronem medialnym był serwis haloursynow.pl
Niżej link do artykułu, kilka cytatów i materiały filmowe z imprez w latach minionych i tegorocznej.


Pływające piękne i bestie. W weekend niesamowita atrakcja na Ursynowie!
https://www.haloursynow.pl/artykuly/plywajace-piekne-i-bestie-w-weekend-niesamowita-atrakcja-na-ursynowie,12232.htm


W ramach minionej szóstej edycji ( która odbyła się 18-19 maja 2019 w godz. 10:00-16:00) będącej kontynuacją Warszawskich Dni Akwarystyki zaplanowano następujące atrakcje:

    VI Warszawska Konferencja Akwarystyczna – międzynarodowa konferencja naukowa, w ramach której przewidziano wystąpienia polskich i zagranicznych naukowców oraz specjalistów z zakresu szeroko pojętej ichtiobiologii i akwarystyki.
    Międzynarodowa Wystawa Akwariów – największa wystawa akwarystyczna w Warszawie oraz jedna z największych typu aquarium-only w Europie, na której prezentowana jest przede wszystkim różnorodność podwodnego świata – zarówno ryb, skorupiaków i mięczaków, jak również zamieszkiwanych przez nie środowisk. Wystawa jest podzielona na sektory tematyczne. Można tu oglądać akwaria w stylu naturalnym, akwaria biotopowe, ozdobne, z krewetkami i rakami. Nie zabraknie również akwarystyki morskiej. Wszystkie zbiorniki biorą udział w konkursie na Najciekawsze Akwarium Międzynarodowych Dni Akwarystyki 2019 (3 miejsca w każdej z 4 kategorii oraz wyróżnienia), natomiast ich mieszkańcy – w konkursie na najbardziej inspirujące zwierzę wystawy oraz największego „potwora”, czyli monsterfish.
    Międzynarodowe Mistrzostwa Krewetek Ozdobnych, które oceniane będą przez jury w składzie: Michał Paczkowski (Polska), Andrei Abroskin (Rosja), Mura Kilic (Niemcy), Max Peng (Tajwan), Abhisek Mallick (Indie). W konkursie zaplanowano 100 zbiorników. Wyróżniamy najciekawiej ubarwione krewetki o intensywnych barwach.
    Zawody Aqua Show Live Rockscaping 2019 – konkurs aranżacji w stylu naturalnym organizowany we współpracy z Michałem Adamkiem, wielokrotnym zdobywcą nagród w prestiżowych światowych konkursach, a niegdyś nagradzanym uczestnikiem Warsaw Aquascaping Contest, w ramach którego organizowane są niniejsze zawody.
    Konkurs Wiedzy Akwarystycznej – konkurs polegający na prawidłowym rozpoznaniu gatunku ryby, skorupiaka lub mięczaka poprzez podanie jego nazwy gatunkowej i zwyczajowej. W tym roku konkurs zostanie rozszerzony o wiedzę z zakresu chorób ryb, historię polskiej akwarystyki oraz ogólnej wiedzy akwarystycznej.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny.
Dla ponad 7 tysięcy zwiedzających wystawiono ponad 100 zbiorników z fauną i florą wodną. 1000 skorupiaków i ryb pływało w tych akwariach.

Oficjalna strona tego show. http://www.aquariumshow.pl/

Link do plakatu reklamowego.
http://www.aquariumshow.pl/wp-content/uploads/2019/05/plakat-14.jpg


Minął tydzień i już na kanałach pasjonatów akwarystyki ukazują się materiały video z tej imprezy.

Film z minionego roku na kanale SGGW w Warszawie. SGGW: Warszawskie Dni Akwarystyki 2018
https://www.youtube.com/watch?v=a17qghYmKfoTu film z minionego roku wykonany przez akwarium.info.pl.
https://www.youtube.com/watch?v=DpUokq37BWEA ten film jest z tego roku. Międzynarodowe dni akwarystyki 2019 na kanale Shrimp Tube, czyli o krewetkach.