Autor Wątek: Międzynarodowe Dni Akwarystyki.  (Przeczytany 1500 razy)

SylwesterB

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
Międzynarodowe Dni Akwarystyki.
« dnia: Maja 24, 2019, 03:25:09 am »
Międzynarodowe Dni Akwarystyki to jedno z kluczowych wydarzeń akwarystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, które każdego roku odbywa się w trakcie Dni SGGW na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Jednym z głównych patronów medialnym wydarzenia był w tym roku portal Akwa-Mania. Tutaj informacja o tym wydarzeniu. https://akwa-mania.mud.pl/events/polish-international-aquarium-show/

Kolejnym patronem medialnym był serwis haloursynow.pl
Niżej link do artykułu, kilka cytatów i materiały filmowe z imprez w latach minionych i tegorocznej.


Pływające piękne i bestie. W weekend niesamowita atrakcja na Ursynowie!
https://www.haloursynow.pl/artykuly/plywajace-piekne-i-bestie-w-weekend-niesamowita-atrakcja-na-ursynowie,12232.htm


W ramach minionej szóstej edycji ( która odbyła się 18-19 maja 2019 w godz. 10:00-16:00) będącej kontynuacją Warszawskich Dni Akwarystyki zaplanowano następujące atrakcje:

    VI Warszawska Konferencja Akwarystyczna – międzynarodowa konferencja naukowa, w ramach której przewidziano wystąpienia polskich i zagranicznych naukowców oraz specjalistów z zakresu szeroko pojętej ichtiobiologii i akwarystyki.
    Międzynarodowa Wystawa Akwariów – największa wystawa akwarystyczna w Warszawie oraz jedna z największych typu aquarium-only w Europie, na której prezentowana jest przede wszystkim różnorodność podwodnego świata – zarówno ryb, skorupiaków i mięczaków, jak również zamieszkiwanych przez nie środowisk. Wystawa jest podzielona na sektory tematyczne. Można tu oglądać akwaria w stylu naturalnym, akwaria biotopowe, ozdobne, z krewetkami i rakami. Nie zabraknie również akwarystyki morskiej. Wszystkie zbiorniki biorą udział w konkursie na Najciekawsze Akwarium Międzynarodowych Dni Akwarystyki 2019 (3 miejsca w każdej z 4 kategorii oraz wyróżnienia), natomiast ich mieszkańcy – w konkursie na najbardziej inspirujące zwierzę wystawy oraz największego „potwora”, czyli monsterfish.
    Międzynarodowe Mistrzostwa Krewetek Ozdobnych, które oceniane będą przez jury w składzie: Michał Paczkowski (Polska), Andrei Abroskin (Rosja), Mura Kilic (Niemcy), Max Peng (Tajwan), Abhisek Mallick (Indie). W konkursie zaplanowano 100 zbiorników. Wyróżniamy najciekawiej ubarwione krewetki o intensywnych barwach.
    Zawody Aqua Show Live Rockscaping 2019 – konkurs aranżacji w stylu naturalnym organizowany we współpracy z Michałem Adamkiem, wielokrotnym zdobywcą nagród w prestiżowych światowych konkursach, a niegdyś nagradzanym uczestnikiem Warsaw Aquascaping Contest, w ramach którego organizowane są niniejsze zawody.
    Konkurs Wiedzy Akwarystycznej – konkurs polegający na prawidłowym rozpoznaniu gatunku ryby, skorupiaka lub mięczaka poprzez podanie jego nazwy gatunkowej i zwyczajowej. W tym roku konkurs zostanie rozszerzony o wiedzę z zakresu chorób ryb, historię polskiej akwarystyki oraz ogólnej wiedzy akwarystycznej.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny.
Dla ponad 7 tysięcy zwiedzających wystawiono ponad 100 zbiorników z fauną i florą wodną. 1000 skorupiaków i ryb pływało w tych akwariach.

Oficjalna strona tego show. http://www.aquariumshow.pl/

Link do plakatu reklamowego.
http://www.aquariumshow.pl/wp-content/uploads/2019/05/plakat-14.jpg


Minął tydzień i już na kanałach pasjonatów akwarystyki ukazują się materiały video z tej imprezy.

Film z minionego roku na kanale SGGW w Warszawie. SGGW: Warszawskie Dni Akwarystyki 2018
https://www.youtube.com/watch?v=a17qghYmKfoTu film z minionego roku wykonany przez akwarium.info.pl.
https://www.youtube.com/watch?v=DpUokq37BWEA ten film jest z tego roku. Międzynarodowe dni akwarystyki 2019 na kanale Shrimp Tube, czyli o krewetkach.